Başvuru İşlemleri

Başvurunuzu online olarak yapabilir ve bize iletebilirsiniz. Başvuru sonucunu başvuru takip adımından takip edebilirsiniz.

Başvuru Yap
Belirlenidiğiz ihtiyaç sahiplerini bu adımı takip ederek bizlere bildirebilirsiniz.

İhiyaç Sahibi Bildir

HABERLER

Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu

E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden talep bazlı 3. Faz başvurularımız başladı. Başvurular aşağıdaki adresten yapılabilir. https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

2 Milyon 111 Haneye 1.000'er TL Nakdi Desteğin Ödeme Tarihleri Açıklandı

Bakanlığımız tarafından yapılan açıklamada “Düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yar

Sosyal Yardım Ödemeleri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız 2 Milyar Liralık sosyal yardım ödemesi için basın açıklamasında bulundu. HERKES EVİNDE KALSIN. Yardımdan faydalanacak düzenli yardım alan vatandaşlarımızın bilgisi Bakanlığımızda bulunmaktadır. Bu yardım için herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yoktur.

Elektrik Tüketim Desteği

Elektrik Tüketim Desteğinden faydalanmak için vatandaşların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına veya başka bir kuruma başvuru yapmalarına gerek olmayıp; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından düzenli merkezi yardım alan vatandaşlar bu programdan faydalanabilecek.