Başvuru İşlemleri

Başvurunuzu online olarak yapabilir ve bize iletebilirsiniz. Başvuru sonucunu başvuru takip adımından takip edebilirsiniz.

Başvuru Yap
Başvurunuzu yapmış iseniz, başvuru sonucunuzu bu adımı takip ederek sorgulayabilir sonucu erişebilirsiniz.

Belirlenidiğiz ihtiyaç sahiplerini bu adımı takip ederek bizlere bildirebilirsiniz.

Duyuru Başlıkları

2 Milyon 111 Haneye 1.000'er TL Nakdi Desteğin Ödeme Tarihleri Açıklandı

Bakanlığımız tarafından yapılan açıklamada “Düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacaktır.” denildi.

Açıklamada ödeme tarihleri de şu şekilde belirtildi:

“Doğum yılının son rakamı

0 ve 5 olanlar 1 Nisan'da,

1 ve 6 olanlar ayın 2'sinde

2 ve 7 olanlar ayın 3'ünde

3 ve 8 olanlar ayın 4'ünde

4 ve 9 olanlar ayın 5'inde alacak.”

Açıklamada PTT Kartı olan vatandaşlarımızın 1.000 TL'lik desteği tüm kamu bankalarının ATM'lerinden komisyonsuz olarak çekebildiği de kaydedildi.

Bakan Selçuk: ‘’2.Faz Sosyal Yardım, İhtiyaç Sahibi Farklı 2 Milyon 300 Bin Haneye Verilecek’’

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün kamuoyuna duyurduğu ve koronavirüsle mücadele için 2. faz sosyal yardım programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımın detaylarını açıkladı.

2 Milyon 111 bin haneye geçtiğimiz hafta 1.000’er TL nakdi destek verildiğini hatırlatan Selçuk ; ‘’Söz konusu destek programının 2. fazının başlayacağı müjdesini Sayın Cumhurbaşkanımız dün kamuoyu ile paylaştı. Bu kapsamda; 2. fazda hali hazırda sosyal yardım alan ve 1. fazda dağıtılan 1.000 TL’lik destekten faydalanmamış 2 milyon 300 bin haneye 1.000’er TL nakdi destek vereceğiz. 1.fazda olduğu gibi vatandaşlarımızın herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmayacak ve yardımlar evlere götürülecek.’’ diye konuştu.

2. Faz sosyal yardım programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardım ödemeleri ilerleyen günlerde başlayacaktır.  Bu yardım için herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yoktur.