Hayırsever Vatandaşımızdan Aşevine Destek

Hayırsever vatandaşımız Mehmet Külünk’ten Aşevine destek,

Altınordu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından faaliyet gösteren “Faruk Furtun Aşevi” modern ve sağlıklı koşullarda her gün evinde pişirecek yemeği olmayan ya da pişiremeyecek kadar yaşlı, hasta ve bedensel engelli ihtiyaç sahibi (1.000 kişilik) 294 aileye her gün kapı kapı sıcak yemek ulaştırmaya devam etmektedir. Zorlu hava koşullarında da sıcacık yemekleri adrese teslim eden Aşevi ekipleri, kimsesiz ve yoksul insanlar için dağıtılacak olan yemeklerin hazırlıklarına sabahın erken saatlerinde başlayıp dağıtımlarını günün ilerleyen saatlerine kadar devam ettirmektedir.

Aynî ve nakdî bağışların kabul edildiği aşevi hayırsever vatandaşlar tarafından da desteklenmektedir. Adrese teslim edilen yemeklerin daha kısa sürede ulaştırılması amacıyla hayırsever vatandaşımız Mehmet Külünk tarafından Faruk Furtun Aşevine 1 adet araç bağışlanmıştır.

Kaymakam Erten, hayırsever vatandaşımızın örnek davranışı için teşekkür etti. Aşevine sağlanan araç desteğinin ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımın ulaştırılmasında önemli katkı sağlayacağını ifade etti.
Bağışta bulunan hayırsever vatandaşımıza, Kaymakam Niyazi Erten tarafından ‘Teşekkür Belgesi’ verildi.